fot. garnek.pl

W Kościerzynie odbyła się konferencja inaugurująca realizację projektu pn. Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości. Dzięki niemu w w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach” powstaną miejsca przyjazne przedsiębiorcom.

fot. garnek.pl
fot. garnek.pl – archiwum

Współorganizatorami konferencji były samorządy uczestniczące w projekcie. Burmistrzowie zaprezentowali uczestnikom konferencji szczegóły projektu i plany jego realizacji w poszczególnych miastach. Głos zabierali także obecni na konferencji Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Paweł Orłowski – Podsekretarz Stanu w MRR oraz Łukasz Żelewski Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Pomorza S.A.

Inkubator w Lęborku powstanie na III piętrze budynku przy ul. Krzywoustego 1. Celem działalności inkubatorów ma być pobudzenie aktywności gospodarczej poprzez pomoc dla nowo tworzonych i krótko istniejących firm w formie systemu wsparcia prawnego i organizacyjnego.

Wartość całego projektu sięga 16,5 mln zł, w tym dofinansowanie w wysokości 12 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Woj. Pomorskiego na lata 2007-2013. Jest to projekt partnerski, w którym uczestniczą samorządy miast, a Kościerzyna jest liderem.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.