fot. GK

Akcja promująca czytelnictwo w gdańskich tramwajach cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów. Dla wielu z nich lektura okazała się tak wciągająca, że udostępnione w pojazdach książki, postanowili zabrać do domu.

W pierwszym tygodniu akcji, pasażerowie zabrali do domu około 40 procent książek, dostępnych w tramwajach typu PESA. Zdaniem organizatorów nie jest to bynajmniej powód do narzekań – wszak akcja miała właśnie zachęcać do czytania. – Najprawdopodobniej część osób tak wciągnęła się w lekturę, że postanowiła kontynuować ją w domu. Uznajemy więc, że  zostały one wypożyczone i mamy nadzieję, że prędzej czy później wrócą do tramwajowych siatek. Kto wie – być może wraz z nimi czytelnicy przyniosą też nowe tytuły, którymi będą chcieli podzielić się z innymi pasażerami – mówi Anna Czekanowicz, dyrektor Biura ds. Kultury w gdańskim magistracie.

fot. GK
fot. GK

 

Zniknięcie części książek może też – zdaniem organizatorów – wynikać z niedoinformowania pasażerów. Dlatego kolejne publikacje, które trafią do gdańskich tramwajów, zostaną oznakowane specjalną pieczątką i naklejką z informacją o akcji. Prośba, by książek nie zabierać, i tym samym umożliwić lekturę następnym pasażerom, pojawi się również w formie naklejek umieszczonych tuż obok każdego „miejsca dla czytającego pasażera”.

fot. GK
fot. GK

Książki, które trafiają do gdańskich tramwajów, są na bieżąco uzupełniane przez współorganizatora akcji – Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Nie powinno ich więc zabraknąć. Gdyby jednak ktoś z mieszkańców chciał włączyć się do akcji i podzielić się swoim księgozbiorem – może pozostawić go w tramwaju lub przynieść do siedziby WiMBP przy Targu Rakowym i pozostawić w znajdującym się tuż przy wejściu punkcie ksero.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.