sxc.hu

Na Pomorzu od nowego roku miało zostać otwartych 27 darmowych żłobków spośród planowanych 69, jednak pierwsze placówki zaczną działać dopiero w połowie stycznia.

sxc.hu
sxc.hu

Za stworzenie 69 żłobków, w których podopieczni będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę pedagogiczną i bezpieczeństwo oraz dostęp do psychologa czy dietetyka odpowiedzialna jest Fundacja Pozytywne Inicjatywy z Pucka. To ona utworzyła projekt pn. „Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego”. Fundacja na to przedsięwzięcie otrzymała 28 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Dzięki tym środkom jest w stanie wyremontować i wyposażyć żłobki oraz zagwarantować minimum dwuletni okres bezpłatnej opieki nad maluchami.

Opóźnienia w otwarciu pierwszych placówek wynikają z tego, że później niż przewidywano podpisano umowę o dofinansowanie z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej oraz nie zatwierdzono do tej pory odbioru technicznego niektórych placówek. Część z nich jest już gotowa, ale trzeba teraz poczekać na zgodę straży pożarnej i sanepidu.

W grupach ma być po piętnaścioro dzieci, nad każdą będą czuwały po cztery opiekunki. Co istotne, w żłobkach będą kamery dzięki czemu każdy rodzic w dowolnej chwili będzie mógł sprawdzić jak radzi sobie jego pociecha.

Pierwszy żłobek ma być uruchomiony w Kartuzach najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Kolejne będą uruchamiane sukcesywnie i może to potrwać nawet do marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.