Fot. GK

Mieszkańcy podsłupskiej wsi Wielogłowy zablokowali na kilkadziesiąt minut drogę krajową nr 6 z Gdańska do Szczecina. Protestujący domagają się poprawienia bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych i krzyżówce drogi krajowej z powiatową.

Fot. GK
Fot. GK

Mieszkańcy wsi Wielogłowy zablokowali drogę krajową nr 6 w pobliżu obwodnicy Słupska. Początkowo protest miała trwać dwie godziny. Z powodu ataku zimy i ciężkich warunków na drogach, po apelu policji protestujący zgodzili się skrócić blokadę do czterdziestu minut. W tym czasie mieszkańcy Wielogłów maszerowali po przejściu dla pieszych. Co dziesięć minut schodzili z drogi, aby choć na chwilę odblokować krajowa szóstkę.  Mieszkańcy zorganizowali protest późnym popołudniem we wtorek, aby  pokazać jak bardzo niebezpieczne po zmierzchu jest nieoświetlone w tym miejscu przejście dla pieszych i skrzyżowanie drogi krajowej z powiatową.

Fot. GK
Fot. GK

– Mamy już dość drżenia każdego dnia o swoje życie. Nikt nie chce nas wysłuchać. Chcemy aby wystarczająco oświetlili przejścia dla pieszych i zbudowali wysepkę aby można było bezpiecznie przejść przez jednię. Żądamy także wyznaczenia pasa do lewoskrętu – mówi Katarzyna Krupińska, organizatorka blokady.

Fot. GK
Fot. GK

Na  tym odcinku drogi doszło już  do wielu  groźnych wypadków. Do ostatniego zaledwie kilka dni temu kiedy to rozpędzony samochód śmiertelnie potrącił przechodzącego prawidłowo po pasach mieszkańca wioski. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku zapewnia, że przygotowuje  już projekt poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku drogi. Prace rozpoczną się jednak najszybciej na wiosnę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.