fot. Archiwalne/ Morski Oddział SG

Pasażer, który chciał polecieć z Gdańska do Londynu został wyprowadzony z samolotu. Groził jego zniszczeniem w przypadku braku możliwości zakupu alkoholu na pokładzie. Straż Graniczna interweniowała wobec nietrzeźwego mężczyzny.

fot. Archiwalne/ Morski Oddział SG
fot. Archiwalne/ Morski Oddział SG

W sobotę wieczorem jeden z pasażerów lotu z Gdańska do Londynu zamiast polecieć do Anglii noc spędził w Pogotowiu Socjalnym dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku. – Kapitan samolotu zgłosił problemy z awanturującym się pasażerem. 53-letni mieszkaniec Bytowa (woj. pomorskie) został wycofany z rejsu, bo był agresywny wobec pozostałych pasażerów oraz załogi i nie wykonywał jej poleceń. Ponadto jedna ze stewardess poinformowała go, że będąc pod wpływem alkoholu podróżny nie będzie mógł go zakupić podczas lotu. To szczególnie rozsierdziło mężczyznę, który zagroził, że jeśli nie zostanie obsłużony, zniszczy samolot – informuje por. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku Rębiechowie byli zmuszeni wyprowadzić pasażera siłą, w kajdankach, gdy ten nie posłuchał polecenia opuszczenia pokładu. Badanie trzeźwości wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu. Noc spędził w Pogotowiu Socjalnym dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku. Po wytrzeźwieniu został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych za naruszenie przepisu ustawy Prawo lotnicze: „kto nie wykonuje poleceń dowódcy statku powietrznego związanych z porządkiem na pokładzie, podlega karze grzywny”.

To pierwszy w tym roku tego typu incydent na gdańskim lotnisku. W ubiegłym strażnicy graniczni 18 razy wyprowadzali agresywnych pasażerów z pokład ów samolotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.