Fot. D.Cournoyer: Thomas Lukaszuk

Thomas Lukaszuk – chłopak z Gdyni, który został wicepremierem i ministrem w odległej Kanadzie. Z Polski wyjechał z rodzicami w wieku dwunastu lat.

Fot. D.Cournoyer:   Thomas Lukaszuk
Fot. D.Cournoyer: Thomas Lukaszuk

Właśnie był u rodziny w Polsce, najpierw w Trójmieście, potem w Warszawie. Tym razem przyjechał prywatnie i spotkał się tylko z bliskimi i przyjaciółmi. Thomas Lukaszuk urodził się w 1969 roku w Wejherowie, ale mieszkał z rodzicami w Gdyni. Swe rodzinne miasto opuścił w wieku 12 lat i wyemigrował z rodziną do prowincji Alberta w Kanadzie. Tam ukończył uniwersytet i zaangażował się w politykę działając w partii konserwatywnej Progressive Conservative Party of Alberta. W 2010 roku został w tej prowincji ministrem pracy, a obecnie jest wicepremierem Alberty odpowiedzialnym za energetykę.

– Czuję się bardzo związany z Pomorzem i z wielkim sentymentem tu przyjeżdżam, ale tym razem jestem prywatnie. Oficjalnie przyjadę do Polski z delegacją w marcu lub kwietniu tego roku – powiedział GK tuż przed odlotem do Kanady Thomas Lukaszuk.

44-letni Thomas Lukaszuk jest żonaty z Stacey Brotzel, dziennikarką i popularną prezenterką telewizji CTV. Jak przyznaje, lubi podróżować i grać w piłkę nożną. W Kanadzie jest bardzo popularnym politykiem, któremu media wróżą jeszcze większą karierę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.