GK

Pod koniec grudnia na przejeździe kolejowym w Mostach koło Lęborka zostały zamontowane kamery monitoringu wraz z oświetleniem. Realizacja inwestycji to efekt starań trzech samorządów: Powiatu lęborskiego, miasta Lęborka oraz gminy Nowa Wieś Lęborska. 

Od 28 grudnia na przejeździe kolejowym w Mostach działa monitoring, na który składają się cztery kamery. Zamontowano również odpowiednie oświetlenie nieoślepiające ani kierowców ani maszynistów. Kamery przesyłają drogą radiową obraz torów oraz dróg dojazdowych na nastawnię kolejową w Lęborku. Ruch kołowy oraz kolejowy jest też rejestrowany w razie ewentualnej potrzeby dla policji czy innych służb.

Fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku
Fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku

Rok temu na przejeździe zamontowano rogatki. Po długim czasie konsultacji i załatwiania niezbędnych formalności nareszcie w Mostach pojawiły się również kamery i oświetlenie. Starania o takie zabezpieczenie przejazdu wynikają z tragedii, która wydarzyła się w tym miejscu w kwietniu 2011 roku. Gdy przejazd był jeszcze niestrzeżony, kierowca ciężarówki wyładowanej cegłą spowodował katastrofę kolejową, w której zginęło dwoje pasażerów pociągu, a kilkanaście osób zostało rannych.

Koszt ostatniej inwestycji to około 100 tys. zł. Po 25 tys. złożyły się powiat lęborski, miasto Lębork oraz gmina Nowa Wieś Lęborska, a pozostałą część sfinansowało lęborskie starostwo powiatowe.

Montaż kamer i oświetlenia wykonała firma Complex z Lęborka, która jako jedyna zgłosiła się do ogłoszonego przez starostwo przetargu na wykonanie prac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.