Fot. alebrowar.pl

Trzej zapaleńcy z Lęborka, którzy od roku produkują piwo AleBrowar, chcą w tym roku wybudować własny zakład. Młodzi inwestorzy zapewniają, że browar powstanie w województwie pomorskim.

Fot. alebrowar.pl
Fot. alebrowar.pl

– Budujemy się. Własny browar od początku był naszym celem. Jest on kolejnym etapem rozwoju idei piwowarstwa rzemieślniczego, z którą się identyfikujemy. Tylko w ten sposób będziemy w stanie udoskonalać nasze piwa i oferować  najwyższą jakość – pisze na stronie Alebrowar.pl Bartek,  jeden ze współwłaścicieli nowej piwnej marki.

– Jednym z kluczowych celów stawianych przed nową inwestycją jest dostosowanie linii produkcyjnej dla potrzeb eksportu. W tej chwili ograniczenia technologiczne  uniemożliwiają nam  rozszerzanie kanałów dystrybucji zarówno w kraju, jak i za granicą.

Nasz browar powstanie na Pomorzu. W chwili obecnej mamy gotową koncepcję oraz projekt architektoniczny browaru. Skupiamy się na wyborze jednej z dwóch najdogodniejszych lokalizacji, obie są umiejscowione w granicach województwa pomorskiego. Rozpoczęcie budowy planujemy na początek 2013 roku, pierwsze piwa mają zjechać z linii rozlewniczej nowego zakładu już rok później – wyjaśnia inwestor.

Na pomysł uruchomienia własnej linii produkcyjnej piwa trzej młodzi piwosze wpadli dwa lata temu. Na początku 2012 roku powstał AleBrowar, nowa inicjatywa kontraktowa na polskim rynku.

– Na razie nie mamy kadzi, fermentatorów czy linii rozlewu – mamy za to chęci i umiejętności, które pozwoliły stworzyć niepowtarzalne piwa. Może zabrzmi to trochę górnolotnie ale w tym przedsięwzięciu nie brakuje także misji. AleBrowar ma być częścią rewolucji, która zmieni oblicze piwnej sceny w naszym kraju. Żyjemy w ciekawych czasach, czas na ciekawe piwa – piszą Bartek, Michał i Arek.

Fot. alebrowar.pl
Fot. alebrowar.pl

Na razie piwo lęborczan powstaje w rodzinnym browarze Stanisława i Chrystiana Czarneckich w Gościszewie, który działa od  1991 roku i od początku swej produkcji słynie z wprowadzania do browaru technologii stosowanych dotychczas tylko w piwowarstwie domowym. Jako jedni z pierwszych w kraju Czarneccy zastosowali refermentację w butelce, wprowadzili na rynek piwo niefiltrowane, a ich weizen powstaje z użyciem skórki pomarańczy. Tam właśnie z linii technologicznej korzystają producenci z Lęborka, którzy wypuścili już na rynek kilkanaście rodzajów piwa AleBrowar. Można je kupić w wybranych sklepach i barach. Teraz trzej śmiałkowie chcą zorganizować produkcję we własnym, zbudowanym od podstaw browarze.

1 KOMENTARZ

  1. Panowie – życzę powodzenia, okazuje się że jednak w Lęborku ktoś myśli. Będę wspierał was pijąc regionalne piwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.