Od sześciu lat ZSP nr 4 w Słupsku organizuje Międzyszkolny Konkurs Poetycki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i Ustki. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży, wpisał się już w tradycję „Mechanika” oraz słupskich i usteckich szkół średnich. W tym roku odbędzie się już VI edycja konkursu.

SAM_0527
Fot.GK

Tematyka utworów jest dowolna, co daje możliwość ukazania wszechstronnych zainteresowań uczniów. Patronat nad konkursem od tego roku obejmuje Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku wraz ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym Volumin, a patronat medialny: Gazeta Kaszubska i ogólnopolskie czasopismo Poezja Dzisiaj. W skład jury konkursu wchodzą nauczyciele j. polskiego, poeci- m. inn. absolwent ZSP nr 4, znany poeta Wiesław Stanisław Ciesielski oraz nauczycielka i poetka- Katarzyna Nazaruk, od 2013 r. przedstawiciel PBW w Słupsku i Stowarzyszenia Edukacyjnego „Volumin”. Uczestnikami konkursu mogą być również osoby niepełnosprawne, uczące się w klasach integracyjnych. Z wierszy przez nich nadesłanych najwyżej oceniony zestaw tekstów zostanie nagrodzony specjalną nagrodą, ufundowaną przez Pełnomocnika Prezydenta Miasta Słupska ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miejskiego w Słupsku, Beatę Kątnik. Zestaw wierszy napisanych przez osoby niepełnosprawne powinien być oznaczony literą „N”.
Najlepsze utwory zostaną opublikowane w Gazecie Kaszubskiej. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, dyplomy, a także zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach poetyckich, organizowanych w tym roku przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku i Stowarzyszenie Edukacyjne „Wolumin”, dzięki czemu będą mogli rozwinąć umiejętności twórcze.
Prace konkursowe należy przynosić do biblioteki ZSP nr 4 w Słupsku od 15.01.2013 r. do 15.03. 2013 r., albo przesyłać na adres szkoły: ZSP nr4 w Słupsku 76-200 Słupsk ul. Niedziałkowskiego 2, z dopiskiem na kopercie:„Konkurs poetycki” p. Katarzyna Nazaruk (koordynator). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 05.04.2013 r. Wręczenie nagród oraz prezentacja wyróżnionych utworów odbędzie się pod koniec kwietnia 2013r., o czym uczestnicy zostaną poinformowani pisemnie. Na uroczystość wręczenia nagród uczestnicy i ich opiekunowie przyjeżdżają na własny koszt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.