Fot. GK

Pomorscy politycy Platformy Obywatelskiej apelują do prezydenta Słupska o wspólną walkę o pieniądze na budowę wewnętrznej obwodnicy miasta. Finansowana z unijnych pieniędzy inwestycja ma kosztować 180 milionów złotych.

Fot. GK
Fot. GK

Pomorscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej od wielu miesięcy zabiegają o pieniądze na tak zwaną wewnętrzną obwodnicę Słupska. Choć początkowo inwestycja znalazła się na liści projektów kluczowych  dla państwa, z powodu protestu mieszkańców jednej ulicy przesunięto  ją na listę rezerwową. Po zerwaniu miejskiej koalicji lewicy i PO, prezydent miasta zagroził niedawnym koalicjantom, że nie włączy się do walki o inwestycję, dopóki Platforma nie poprze jego budżetu. Takie stanowisko władz Słupska oburzyło polityków PO, którzy podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, zaapelowali do Macieja Kobylińskiego.

– Zwracamy się z apelem do prezydenta, aby z powodów politycznych nie działał na szkodę mieszkańców regionu. Konflikt pozbawi bowiem miasto szans na otrzymanie unijnych pieniędzy – powiedział senator Kazimierz Kleina.

Władze Słupska na razie nie komentują apelu polityków Platformy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.