„Żywa” szopka w jednej z parafii w Łebie

01 stycznia 2013r. | Drukuj

Już po raz drugi w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Maryi Panny w Łebie powstała żywa betlejemska szopka. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Ojciec Mariusz Legieżyński OMI – proboszcz tutejszej parafii.

fot. Żywa szopka w Łebie/Ewa Horanin

fot. Żywa szopka w Łebie/Ewa Horanin

Przy współudziale parafian powstała jakże piękna szopka. Dostarczono do niej zwierzęta z własnych hodowli, ubrano święta rodzinę, zapalono lampki w okół. Wszystko to ku uciesze najmłodszych, a i starszych również nie brakowało, którym pomysł ten spodobał się. Codziennie do późnych godzin wieczornych szopkę odwiedzają całe rodziny. Mamy wszyscy nadzieję, że pomysł ten będzie kontynuowany przez lata, daje to bowiem możliwość nie tylko biernego odwiedzania szopki, ale również czynnego uczestniczenia w jej budowie. Jest to niewątpliwie również forma integracji parafian, poznania siebie nawzajem i wielka radość z odniesionego sukcesu.

W tym roku takich szopek stanęło wiele w różnych częściach naszego kraju. Myślę, że ta inicjatywa rozwijać się będzie również na naszym Pomorzu.

Ewa Horanin


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz