Fot. YouTube

Tadeusz Homicki, polski ambasador w Pekinie i Ułan Bator, zatańczył w wideoklipie z podkładem znanej piosenki „Gangnam Style”. Ministerstwo Spraw Zagranicznych tłumaczy, że to… promocja Polski. Tymczasem nagranie robi furorę w internecie.

Fot. YouTube
Fot. YouTube

„Gangnam Style” to najpopularniejszy dziś utwór muzyczny na  świecie. Klip koreańskiego rapera PSY obejrzano na YouTubie ponad miliard razy!  Tadeusz Chomicki, polski ambasador w Chińskiej Republice Ludowej i Republice Mongolii, postanowił skorzystać z popularności Koreańczyka i jego hitu i stworzył własną wersję wideoklipu. Wraz z pracownikami ubranymi w stroje łowickie tańczy Gangnam Style i wygłupia się „teledysku”. Nagranie powstało między innymi w polskiej ambasadzie, a udział wzięli w nim zarówno tancerze i statyści, jak i prawdziwi pracownicy polskiej placówki dyplomatycznej w Pekinie.

Jak informuje Polskiego Radio, w teledysku dyplomata w garniturze i okularach przeciwsłonecznych odgrywa jedną z głównych ról. Towarzyszą mu Li Houlin – założyciel firmy „Hiersun” zajmującej się handlem biżuterią diamentową oraz przedsiębiorca Jie Ke z klubu biznesowego Be My Guest.

Z kolei kierownik wydziału kultury ambasady RP w Pekinie Maciej Gaca powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że Chomicki wykorzystując nową technologię chce budować „pozytywny wizerunek Polski”. Przypomniał, że kraje Azji Wschodniej, w tym przede wszystkim Chiny, są ważnym rynkiem rozwoju najnowszych technologii elektronicznych i interaktywnych. Ambasada RP w Pekinie dodaje, że teledysk został umieszczony na największym portalu internetowym w Chinach, który ma ponad 200 milionów odbiorców.

Kierownik wydziału kultury twierdzi, że na podobny teledysk zdecydowali się również prezydent Stanów Zjednoczonych oraz minister edukacji Korei Południowej. Nagranie obejrzało w ciągu doby ponad 50 tysięcy osób.

 

http://www.youtube.com/watch?v=swlahJbvDrY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.