fot. archiwum/GK

Grunty Dalmoru na Molu Rybackim w Gdyni należą do Polskiego Holdingu Nieruchomości, który poszukuje partnera do inwestycji „Port Rybacki”. W poszukiwaniach ma pomóc firma międzynarodowa.

fot. archiwum/GK
fot. archiwum/GK

Na działce o powierzchni ponad 10 ha planowana jest duża inwestycja, która ma objąć budowę budynków biurowych, mieszkalnych z zabudową usługowo-handlową. Grunty Dalmoru, to obszar w pobliżu gdyńskiego apartamentowca Sea Towers. – Planowana inwestycja będzie przykładem rewitalizacji obszaru poprzemysłowego położonego w znakomitej lokalizacji, w ścisłym centrum miasta nad samym brzegiem morza. GK PHN rozważa możliwość zagospodarowania terenu w ramach jednej lub kilku wspólnych inwestycji z jednym lub kilkoma kontrahentami – mówi Piotr Szmilewski, starszy konsultant, w Cushman&Wakefield z międzynarodowej firmy, która została wybrana jako doradca PHN.

– Zgodnie ze strategią biznesową grupy duże projekty inwestycyjne staramy się realizować w formule joint venture – mówi Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes PHN SA. Tymczasem holding PHN do którego na początku roku dołączył Dalmor, jest na sprzedaż. Część mniejszościowego pakietu zostanie sprzedana na giełdzie, druga większościowa inwestorowi branżowemu. Spółka Ringwood Financial Ltd., należąca do Grupy Radius zainteresowała się PHN już miesiąc temu. Jego prywatyzacja ma zakończyć się w przyszłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.