Fot. GK: Maciej Kobyliński

Maciej Kobyliński został dziś zaprzysiężony na prezydenta Słupska, a Wojciech Fułek, pokonany w wyborach na prezydenta Sopotu, został  przewodniczącym sopockiej Rady Miasta.

Fot. GK: Maciej Kobyliński

W słupskim ratuszu Maciej Kobyliński został zaprzysiężony dziś na prezydenta Słupska. To jego trzecia kadencja z rzędu i czwarta w karierze samorządowca.  Prezydent nadal nie wybrał wiceprezydentów. W Radzie Miasta Macieja Kobylińskiego (jego komitet ma 4 radnych) najprawdopodobniej będzie popierać PO i lewica, a Fułka poparło dziś… PiS. W pierwszej turze wyborów przewodniczącego Rady Wojciecha Fułka poparło  siedmiu radnych, a kandydata PO i Samorządności – Wieczesława Augustyniaka – ośmiu, zaś kandydata PiS Piotra Melera – czterech. W drugiej turze nie głosowano już na Melera i PiS oddało głosy Fułkowi. Kandydat PiS został z kolei wiceprzewodniczącym Rady Miasta.

W Słupsku  przewodniczącym RM został ponownie  Zdzisław Sołowin z PO, gdyż ta partia zdobyła najwięcej mandatów (8). Wiceprzewodniczącym został Andrzej Watemborski z komitetu Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.