Fot. GK

Pięć osób, w tym czterech strażaków, zostało rannych  w  wypadku w Bolszewie koło Wejherowa. Na drodze krajowej nr 6 wóz strażacki, jadący do innego wypadku, zderzył się w samochodem osobowym  marki vw passat.

Fot. remiza.com.pl
Fot. remiza.com.pl

 Do wypadku doszło w sobotę ok. godziny 16.30 na drodze krajowej nr 6, na odcinku Wejherowo – Bolszewo. Wóz strażacki marki iveco daily, który jechał do kolizji w okolicy Luzina,  zderzył się z passatem. W Bolszewie strażacy wjechali na skrzyżowanie na sygnale, ale najprawdopodobniej na czerwonym świetle.

Fot. remiza.com.pl
Fot. remiza.com.pl

Wypadek wyglądał bardzo groźnie, bo wóz strażacki przewrócił się na bok.  Ranny został  kierowca vw oraz czterech strażaków.  Wszystkie osoby poszkodowane  przewieziono do szpitala w Wejherowie. W wyniku wypadku została uszkodzona sygnalizacja świetlna, a policja  kierowała ruchem ręcznie. Mimo to przez kilka godzin kierowcy stali w korkach lub byli kierowani na objazd.

Fot. remiza.com.pl
Fot. remiza.com.pl

– Potwierdzam, że w Bolszewie doszło do groźnego wypadku drogowego z udziałem samochodu ratownictwa drogowego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. Były spore utrudnienia, ale ruch już odbywa się normalnie – mówi mł. asp. Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. remiza.com.pl
Fot. remiza.com.pl

Wejherowska policja bada przyczyny wypadku. Zdaniem świadków zdarzenia na drodze krajowej nr 6 było i jest bardzo ślisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.