Fot. Mat. prasowe

Śp. Prezydent Lech Kaczyński oraz metropolita gdański abp. Sławoj Leszek Głódź otrzymali dziś  tytuł Zasłużonego dla NSZZ Solidarność.  W imieniu nieżyjącego prezydenta medal odebrała jego córka Marta Kaczyńska.

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

– Ten tytuł jest pięknym podsumowaniem jego drogi życiowej i zaangażowania na rzecz Solidarności. To także świadectwo prawdy – powiedziała podczas uroczystości Marta Kaczyńska odbierając  w imieniu tragicznie zmarłego ojca tytuł Zasłużonego dla NSZZ Solidarność.
– To jest jedyny człowiek, na którym Solidarność się nie zawiodła – powiedział o byłym prezydencie Piotr Duda, przewodniczący Solidarności.

Medal i tytuł Zasłużony dla NSZZ Solidarność wręczono po raz pierwszy w 2005 roku z okazji 25. rocznicy powstania wolnych związków zawodowych. Od tamtej pory przyznaje go Krajowy Zjazd Delegatów na wniosek związkowców. Tytuł otrzymują osoby, które swą postawą przyczyniają się do popularyzacji ideałów Solidarności i wspierają działalność związku. Laureatami tego wyróżnienia jest już kilkadziesiąt osób m.in.: Lech Wałęsa, ks. Henryk Jankowski,  ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, abp Tadeusz Gocłowski, kardynał Henryk Gulbinowicz, czy Rafał Wieczyński – aktor, reżyser i scenarzysta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.