Fot. archiwum: Plantacja choinek

Czterech złodziei choinek zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Słupsku. Mężczyźni wpadli, gdy próbowali wyjechać z plantacji samochodem załadowanym jodłami.

Fot. archiwum: Plantacja choinek

Dyżurny Komisariatu I Policji w Słupsku został powiadomiony o kradzieży choinek na plantacji drzewek w m. Wrzeście. Z informacji wynikało, że sprawcy mogą znajdować się jeszcze na terenie plantacji. Skierowani na miejsce policjanci zauważyli na terenie plantacji samochód dostawczy Ford Transit, który nie może ruszyć z miejsca. Za kierownicą samochodu siedział mężczyzna, a trzech pozostałych próbowało wypchnąć samochód. Na widok policjantów jeden z mężczyzn zbiegł, pozostali zostali zatrzymani. Okazało się, że samochód jest załadowany jodłami i 85 paczkami gałęzi jodły. Złodzieje ogołocili z gałęzi drzewka rosnące na plantacji. Wszystkie skradzione drzewka załadowali na samochód i chcieli odjechać, lecz pojazd nie miał opon zimowych – ślizgał się na drodze i nie mógł ruszyć.

Zatrzymani mężczyźni to 51-letni mieszkaniec Wrześcia, 58-letni ustczanin i 35-letni mieszkaniec Dębiny. Wczoraj policjanci zatrzymali czwartego mężczyznę mającego związek z tą sprawą, 55 letniego mieszkańca Wrześcia.

Właściciel plantacji wycenił swoje straty na kilka tysięcy zł. Mężczyznom zostanie dzisiaj przedstawiony zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.