www.wikipedia.org

W najbliższą niedzielę, 16 grudnia, w Łebie, nastąpi uroczyste zaprzysiężenie na morsa oraz wręczenie certyfikatów. 

www.wikipedia.org

Morsy Łebskie spotkają się w niedzielę o godzinie 13.00 przy wejściu na plażę od strony ul. Sosnowej (wejście „Agados”). Będzie to wielkie wydarzenie dla członków stowarzyszenia.

Prekursorem morsowania w Łebie jest p. Wojciech Grabowski. 10 lat temu zainicjował kąpiele w zimnej wodzie i przez wiele lat był w nich osamotniony. Dopiero pod koniec zeszłego roku po spotkaniu w bibliotece miejskiej z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łebie, wszystko ruszyło do przodu.

Okazało się, że chętnych do tego typu kąpieli jest wielu, ale nie wiedzieli oni o sobie albo po prostu brakowało im odwagi. W kąpieli noworocznej udział wzięło troje morsów, natomiast później grono zwolenników kąpieli w lodowatej wodzie zaczęło się powiększać.

We wrześniu br. do życia zostało powołane stowarzyszenie pod nazwą ‘Łeba Mors Poland – Morsy Łebskie” z siedzibą w Łebie. Prezesem został oczywiście p. Grabowski. Celem stowarzyszenia są całoroczne kąpiele osób w zimnej wodzie na różnych akwenach wodnych ze szczególnym uwzględnieniem kąpieli w okresach jesienno-zimowych.

Członkowie stowarzyszenia reprezentują Łebę na międzynarodowych zlotach morsów oraz mistrzostwach świata.

Morsy Łebskie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w kąpieli jak i kibicowania, w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 13.00.

Zimowe kąpiele mają bardzo dużo walorów zdrowotnych. Przede wszystkim uodparniają organizm. Morsy o wiele rzadziej chorują, a ewentualne infekcję przechodzą szybciej i łagodniej. Takie kąpiele poprawiają również wydolność układu sercowo-naczyniowego, mają doskonały wpływ na reumatyzm oraz dodają sił witalnych.

2 KOMENTARZE

  1. Witaj
    Jestem członkiem Klubu Lodołamaczy ze Skierniewic i chciałbym się z Wami spotkać w najbliższy weekend.
    Pozdrawiam Bogdan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.