fot. oryginalne nakrycia głowy/pocoto.eu

W najbliższy weekend przez dwa dni podziemia Dworca Głównego w Gdyni zmienią się w wielki kiermasz przedmiotów polskich projektantów. Peron Kulturalny to akcja promująca m.in. inną, ogólnopolską akcję „Polskie prezenty na Święta”. Dodatkowo warsztaty, przedstawienia dla najmłodszych.

fot. oryginalne nakrycia głowy/pocoto.eu

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na świadomy wybór prezentów oraz wprowadzenia elementów kreacji w proces przygotowań świątecznych. – Chcemy aby wspólne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia poprzez tworzenie mogły stać się przyjemnym twórczym czasem dla każdego. Chcemy również pokazać, że prezent od polskiego projektanta to świetny pomysł na ciekawy indywidualny prezent – mówi Katarzyna Bielicka, koordynatorka akcji. Za całym wydarzeniem, prezentowanymi przedmiotami stoją ludzie, nie maszyny i nie fabryki produkujące masowo według jednego szablonu. – „Zdecydujmy się na kupno prezentów Bożonarodzeniowych od drobnych przedsiębiorców, ze sklepu z rękodziełem, od sąsiada, który robi wszystko, aby utrzymać swój sklepik, od przyjaciółki, która wytwarza niepowtarzalne rzeczy, od tego, który opadł się globalizacji w naszych okolicach – zachęca Dorota Wróblewska – POLSKIE PREZENTY NA ŚWIĘTA.

mat. prasowe

Znany już niektórym Super Sam Design – cykliczne wydarzenie organizowane już dwukrotnie podczas festiwalu Gdynia Design Days, stanie na Dworcu w Gdyni. – SSD to market designu, targowisko sztuki użytkowej, miejsce sprzedaży nowych form codziennego użytku – mówi Bielicka. Tak jak i podczas Gdynia Design Days tak i w ten weekend będzie można kupić – zabawki oraz elementy wystroju wnętrz, akcesoria i książki. Wszystkie przedmioty skupione są wokół tematu sztuki/mody/designu, pozwalają pozyskać przedmiot unikatowy, mądry, kształcący i estetyczny. Sprzedażą produktów, będą zajmować się projektanci co umożliwi nabycie wiedzy na temat produktów ich historii, pochodzenia oraz idei. – dodaje Bielick.

Dodatkową atrakcją weekendowego Peronu Kultury będą warsztaty; Food design, projektowania ozdób świątecznych czy projektowania opakowań prezentów (można przynieść swój kupiony już wcześniej i wspólnie z projektantem zapakować). W przerwach odbędą się spektakle lalkowe Teatru „Stacja Szamocin” oraz pokazy filmów zrealizowanych w Studio Munka. Na „Peron Kulturalny” zapraszają Miasto Gdynia i Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo.

W programie:

15 grudnia (sobota)

– godz. 10.00-18.00 – Super Sam Design;

– godz. 10.00, 13.00, 16.00 – warsztaty food design – marcepanowe ciasto;

– godz. 12.00 – spektakl „Tancereczka i kominiarczyk”;

– godz. 14.00 – „Śpiąca królewna”;

 16 grudnia (niedziela)

 – godz. 10.00-18.00 – Super Sam Design;

– godz. 10.00, 13.00, 16.00 – warsztaty projektowania ozdób świątecznych;

– godz. 12.00 – spektakl „Śpiąca królewna”;

– godz. 18.30 – projekcja filmu „Glasgow”;

– godz. 19.10 – projekcja filmu „Hanoi Warszawa”;

– godz. 19.50 – projekcja filmu „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”.

Galeria

fot. pocoto.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.