Fot. GK

Majowie pozostawili po sobie nie tylko wspaniałe budowle i wiedzę matematyczną, ale też proroctwa i wizje, które przekazywane były z pokolenia na pokolenia. Co zdaniem Majów skończy się 21 grudnia 2012 roku?

Fot. GK: „Uniwersytet” w mieście Majów – Palenque

Najbardziej znaną przepowiednią Majów jest ta dotycząca daty końca świata. Według nich świat zaczął się w 3114 roku przed naszą erą, a zakończy się w nocy z piątku na sobotę 21-22 grudnia 2012 roku. Ale zdaniem wielu badaczy w rzeczywistości kalendarz Majów, który wymienia te daty, mówi jedynie o końcu epoki. Wtedy zakończy się świat nienawiści i materializmu. Majowie przepowiedzieli, że kiedy nasze Słońce otrzyma silny promień pochodzący ze środka galaktyki, zmieni swoją polaryzację i wytworzy ogromne świetliste rozbłyski. Dlatego ludzkość musi być przygotowana na zmiany klimatyczne i stopniowy wzrostu temperatury na świecie. W wyniku zwiększonej aktywności Słońca dojdzie jakoby do licznych zmian geologicznych, wstrząsów tektonicznych, a topniejąca pokrywa lodowa na obu biegunach spowoduje potopy na całej Ziemi.

Fot. GK: Potomkowie Majów w Meksyku

Kolejna przepowiednia Majów dotyczy systemów rządzących współczesnym światem. Wraz z przekształceniem planety dojdzie do przeorganizowania społeczeństw, co doprowadzi do zrozumienia istoty stworzenia. Ich zdaniem Układ Słoneczny w swoim cyklicznym obrocie wychodzi z epoki nocy by wejść w galaktyczny świt. W dniu „końca świata” światło emitowane ze środka galaktyki zsynchronizuje wszystkie żywe istoty i pozwoli im na dobrowolną aprobatę wewnętrznej przemiany. Przemiana ta sprawi, że istoty ludzkie otrzymają nowy zmysł porozumiewania się za pomocą myśli…

Tyle proroctwa Majów. W rzeczywistości archeolodzy odkryli i odczytali niedawno kolejne kalendarzowe zapisy Majów, które wybiegają daleko poza koniec świata, czyli 21 grudnia 2012 r. Jest więc nadzieja, że w sobotę 22-go obudzimy się w naszym starym ulubionym świecie.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.