Fot. GK: Droga krajowa nr 6

Zima w natarciu. Przed intensywnymi opadami śniegu na Pomorzu zachodnim, w województwie lubuskim i na Dolnym Śląsku ostrzegają Centra Zarządzania Kryzysowego. W ciągu najbliższej dobry może spaść od 15 do 20 cm śniegu. W nocy ma być też mroźno.

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Szczecinie, Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że miejscami może spaść nawet 20 cm śniegu. Na Pomorzu zachodnim i środkowym przewiduje się też silny wiatr południowo-wschodni i południowy, w porywach do 50 km/h, który może powodować zawieje i zamiecie na drogach. Śnieg padać ma intensywnie od niedzielnego popołudnia do rana w poniedziałek.  Jak informują zachodniopomorskie służby drogowe, w większości drogi krajowe w regionie mają nawierzchnię czarną i mokrą. Na wschodzie województwa występuje błoto pośniegowe. Wraz z opadami śniegu warunki drogowe mogą się jednak pogorszyć. Na drogach pracuje ciężki sprzęt.

Fot. GK: Droga krajowa nr 6

Najzimniej było poprzedniej nocy na Warmii i Mazurach. Dziś w pustostanie w Szczytnie odnaleziono zwłoki nieznanego mężczyzny, prawdopodobnie bezdomnego. W pobliskim Gromie zamarzł 50-latek, który mieszkał sam. Wczoraj z powodu wychłodzenia zmarł 19-letni mieszkaniec Elbląga. W całej Polsce zamarzło w ten weekend 6 osób, zaś od początku zimy – kilkanaście. Na razie zima oszczędziła mieszkańców Kaszub i Trójmiasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.