fot. Pociąg PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście/PKP

Nowy rozkład pociągów PKP ulegnie zmianie już tej nocy. Polskie Linie Kolejowe blisko pół roku prowadziły prace nad konstrukcją rozkładu. Należało zsynchronizować 4,5 tys. pociągów pasażerskich dziennie, dziewięciu przewoźników jeżdżących po polskich torach.

fot. Pociąg PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście/PKP

Jak informuje Andrzej Pawłowski, członek zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – W nowym rozkładzie jazdy skróci się czas przejazdu wielu pociągów. Na trasie ze Szczecina do Warszawy o 13, a z Gdańska pociągi jadące przez Bydgoszcz do Warszawy pojadą aż o 47 minut krócej. To efekt oddanych do użytku odcinków zmodernizowanych torów. Nowy rozkład jazdy został opublikowany ponad dwa tygodnie wcześniej niż w latach ubiegłych. Ponadto pasażerowie od 18 listopada za pośrednictwem strony internetowej, mogą samodzielnie wydrukować rozkłady jazdy dla każdej stacji na sieci kolejowej.

Zmiany związane są nie tylko z rozkładem odjazdu i przyjazdy pociągów, ale również z ich dostępną ilością. – PKP Intercity oferuje w nowym rozkładzie jazdy każdego dnia 355 pociągów krajowych (o 6 więcej pociągów) i 52 pociągi międzynarodowe (o 4 pociągi więcej) – informuje PKP. – W tym roku jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani do wprowadzenia zmian w rozkładzie jazdy – podkreśla Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP SA.

W czasie zmiany rozkładu jazdy, czyli w nocy z 8 na 9 grudnia,, a także w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku na dworcach w całej Polsce na pasażerów, w dodatkowych punktach informacyjnych czekać będą mobilni informatorzy. Do ich zadań będzie należało m.in.: udzielanie informacji na temat rozkładu jazdy, wskazywanie właściwych peronów, a także pomoc w obsłudze biletomatów. Pasażerowie będą mogli również uzyskać informacje w Centrach Obsługi Klienta na dworcach, czy odwiedzając strony www.pkp.pl i www.intercity.pl.

Do dyspozycji podróżnych jest również całodobowa infolinia pod ogólnopolskim numerem telefonu 19 757

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.