fot. GK

Powstanie dodatkowych miejsc dla dzieci w żłobku oraz nowe miejsca pracy dla opiekunek – to tylko niektóre korzyści rządowego programu „Maluch”. W Gdańsku przyznano tytuły Opiekunki Roku.

Tytuł Opiekunka Roku przyznawany jest od 2005 roku lat przez Prezydenta Miasta Gdańska. Każdy żłobek (kierownik, rodzice, personel) nominuje jedną opiekunkę do tytułu. Przy nominacji bierze się pod uwagę przede wszystkim sposób wykonywania obowiązków, czyli sprawowanie opieki nad podopiecznymi. Spośród 9 nominowanych opiekunek, dzieci losują jedną, która otrzymuje tytuł i nagrodę w wys. 2000 zł. oraz dwie, które otrzymują wyróżnienia i 1000 zł. Pozostałe nominowane  otrzymują po 500 zł nagrody.

fot. GK

Finał Opiekunki Roku odbędzie się 6 grudnia 2012 r. Tego samego dnia, w gdańskim żłobku nr 3 „Złota Rybka”, utworzonych zostanie 12 nowych miejsc dla dzieci. Zapewnienie opieki kolejnym maluchom, w tym co najmniej jednemu dziecku niepełnosprawnemu, jest możliwe dzięki dotacji pozyskanej z rządowego programu „Maluch” w wysokości 220 tys. zł. W ramach środków pochodzących z dotacji wyremontowano i przystosowano na potrzeby nowej grupy dzieci pomieszczenia po pralni, tworząc dla nich kolorową i przyjazną przestrzeń. Zwiększenie liczby miejsc wiąże się z zatrudnieniem 3 nowych opiekunek, w tym 2 pedagogów. Wartość prac remontowych i wyposażenia wyniosła 307 500 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.