Fot. pkpp.net

Od niedzieli – 12 grudnia pociągi odjadą o innych godzinach. Jeśli wybieramy się w podróż z PKP, koniecznie trzeba sprawdzić nowy rozkład jazdy.  Będzie sporo zmian!

Fot. pkpp.net

PKP PR

Pasażerom korzystającym dotychczas z pociągu interRegio „Słowiniec” spółka PKP Przewozy Regionalne zaoferuje jeszcze tańszy i kursujący codziennie pociąg Regio „Radew” ze Słupska przez Koszalin i Piłę do Poznania.  Pociąg Regio „Sztorm” łączący Szczecin ze Słupskiem w sezonie letnim umożliwi dojazd wprost do nadmorskiej Ustki.   PKP PR zmienia także godziny odjazdów szybkich i tanich pociągów InterRegio i uruchamia nowe składy pod tą marką. Z Gdyni do Warszawy zawiezie nas „Pomorze”, a w wakacje, święta i długie weekendy do Katowic InterRegoio „Bursztyn”.

PKP Intercity

PKP Intercity proponuje Express InterCity (EIC) „Klimczok” z Bielska-Białej do Gdyni – i po przesiadce na Pomorze Środkowe, a latem bezpośrednio dzięki EIC „Szanty” (Bielsko-Biała – Kołobrzeg). Pociągi TLK latem znów dojadą do Ustki  i Łeby, wtedy też na trasie ze stolicy przez Trójmiasto do Kołobrzegu, turystów dowiezie EIC „Fregata”. Pomorze Środkowe traci bezpośrednie połączenie z Przemyślem. Poranny pociąg z Gdyni przez Słupsk, Koszalin, Poznań i Wrocław dojedzie tylko do Krakowa.

PKP SKM

Zmienia się także rozkład Szybkiej Kolei Miejskiej na Pomorzu. W Trójmieście np. kolejki będą jeździły rzadziej poza godzinami szczytu, ale liczba połączeń Sprinter ze Słupskiem nie zostanie zmieniona, choć są drobne korekty rozkładu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.