fot. sxc.hu

Mieszkańcy Rumi po raz dwunasty będą mieli możliwość podarować artykuły spożywcze tym, którym brakuje trochę więcej. Zebrane artykuły spożywcze zostaną przekazane na Wieczerzy Wigilijnej dla bezdomnych i samotnych.

fot. sxc.hu

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Stowarzyszenie „Pomóż Sąsiadowi” organizuje w rumskich sklepach zbiórkę produktów dla najbardziej potrzebujących w ramach akcji „Serce w Konserwie”. W dniach 8 – 9 grudnia 2012 roku wolontariusze ze szkół w Rumi zachęcać będą do wrzucenia do koszy dodatkowo zakupionych produktów. Sklepy, w których będzie prowadzona akcja, zostaną specjalnie oznaczone i oplakatowane, a wolontariusze będą ubrani w charakterystyczne żółte koszulki i czapeczki mikołajowe.

Serce w Konserwie jest akcją integralnie związaną z Wieczerzą Wigilijną organizowaną przez Stowarzyszenie oraz rumski MOPS. Wigilii dla bezdomnych i samotnych, która odbędzie się w restauracji „Tequila” przy ul. Dąbrowskiego w piątek, 21 grudnia 2012r. o godz. 16. Uczestnikami Wigilii mogą być osoby będące pod opieką MOPS lub innych organizacji charytatywnych. Zainteresowani powinni zgłosić się do MOPS po zaproszenie.

Ponadto osoby niepełnosprawne, a także mające kłopoty z chodzeniem mogą skorzystać z bezpłatnych przewozów AXEL Taxi po wcześniejszym powiadomieniu MOPS

Akcja będzie trwała:

sobota (8.12): godz. 11 – 18, niedziela (9.12): godz. 11 – 16

W akcji wezmą udział sklepy: Biedronka (ul. Dąbrowskiego, ul. Grunwaldzka, ul. Kosynierów); Lewiatan (ul. Dąbrowskiego/Gdańska, ul. Dąbrowskiego), Tesco – ul. Wybickiego, Netto – ul. Dąbrowskiego, Delikatesy ALBO – ul. Grunwaldzka (przy „Żyrafie”), Delikatesy „Sieć 34” – ul. Pomorska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.