Fot. hotelmistralsport.pl: Hiszpanie trenowali tu podczas Euro 2012

Dzieci i młodzież z Kaszub będą trenować piłkę nożną pod okiem szkoleniowców Realu Madryt. W Gniewinie podpiszą w środę porozumienie wysłannicy  fundacji słynnego hiszpańskiego klubu, władze gminy Gniewino i właściciele hotelu  Mistral Sport. 

Fot. hotelmistralsport.pl: Hiszpanie trenowali tu podczas Euro 2012

Fundacja Realu Madryt przyjedzie do kaszubskiego Gniewina w powiecie wejherowskim na zaproszenie gminy i czterogwiazdkowego Hotelu Mistral, który podczas Euro 2012 gościł  reprezentację Hiszpanii. Mistrzom świata i Europy bardzo podobało się na Kaszubach i już latem zapowiedzieli, że tu wrócą.

Fot. hotelmistralsport.pl: Młodzież będą uczyć gry w piłkę trenerzy Królewskich

– W środę 5 grudnia podpisujemy porozumienie pomiędzy Fundacją Realu Madryt, Zarządem Hotelu Mistral i władzami gminy Gniewino. Jego rezultatem będą piłkarskie obozy letnie dla dzieci z niezamożnych rodzin w 2013 roku – mówi Jacek Sycha z biura prasowego Hotelu Mistral Sport w Gniewinie. – Uczestnicy piłkarskich kampów będą trenowali z wysokiej klasy trenerami „Królewskich”, ale także będą się uczyli języka hiszpańskiego. Program obozu przewiduje po  27 godzin zajęć fizycznych i językowych – dodaje.  W Gniewinie, na mocy porozumienia, od przyszłego roku będzie się też cyklicznie odbywał międzynarodowy Turniej Młodzieżowy Hotel Mistral Sport Cup.

Fot. hotelmistralsport.pl: Hiszpanie bardzo chwalili hotel w Gniewinie

Hiszpańska Fundacja Realu Madryt wraz z Fundacją Rozwoju Edukacji i Sportu po raz pierwszy zorganizowała  w Polsce obozy sportowo-edukacyjne dla dzieci i młodzieży w czerwcu i lipcu tego roku. Pierwszy odbył się  w Gdyni, a kolejne  – w Piszu, Tworzyjankach i w Krakowie. Do udziału w płatnym obozie sportowo-edukacyjnym rodzice mogą zgłaszać dzieci wypełniając formularz na stronie internetowej fundacji.  Obóz jest przewidziany dla 60-100 osób. W jego trakcie dzieci, w maksymalnie 20-osobowych grupach, będą uczestniczyły w treningach sportowych, które poprowadzą trenerzy Fundacji Realu Madryt oraz lekcjach języka hiszpańskiego przygotowanych przez lektorów Instytutu Cervantesa.

Fot. hotelmistralsport.pl: Trenerzy Realu Madryt przyjadą wkrótce na Kaszuby

Polska jest drugim po Wielkiej Brytanii krajem poza Hiszpanią, w którym działająca non profit Fundacja Realu Madryt organizuje takie obozy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.