fot. Zespół RUM

Absolwenci Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi zjadą się 7 grudnia do Rumi zaprezentować swój dorobek muzyczny przed fanami i byłymi nauczycielami.

fot. Zespół RUM

Opuścili mury szkoły Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi, w której lekcje muzyki zaszczepiły w nich dźwięki na dobre, jednak teraz wracają pokazać się z gotowym materiałem muzycznym. Mają swoje zespoły, koncertują. Niektórzy zadebiutowali m.in. na scenie gdyńskiego klubu Ucho, a zespół RUM może pochwalić się wydaniem płyty. Zespół łączy cięższe brzmienie gitar z instrumentami ludowymi, takimi jak: akordeon, lira korbowa, flet, mandola czy mandolina. – Ekologiczna Szkoła Społeczna to nie tylko szkoła słynąca z wysokiego poziomu nauki, nie tylko szkoła, która pochwalić się może rewelacyjnymi wynikami w sporcie i wieloma nagrodami za prace plastyczne, ale także niezwykłymi dokonaniami muzycznymi – mówi w imieniu organizatorów koncertu Jolanta Tańska.

W piątkowy wieczór głównie usłyszeć będzie można ciężkie brzmienie. Zagra  duet 2/3 INNITRO, który tworzą Konrad Matynia i Filip Kupper oraz  zespoły RUM, w którego składzie gra aż trzech byłych uczniów EGS – Tomasz „Ślimak” Kłeczek, Rafał Wyszomirski i Dominik Liadis, Hectic, w którym  gra dwóch absolwentów EGS – Oskar Jórczak i Filip Sułek oraz Savant, w którego składzie jest Krzysztof „Dyl” Dylewski, również były uczeń EGS. To w drugiej części koncertu. W pierszej, która rozpocznie się o godz. 18.00 wystąpią Maria Sitek i Mikołaj Mizak. – Będzie więc można posłuchać zróżnicowanej muzyki. Rumia może cieszyć się, że aż tak wielu młodych ludzi śpiewa i tworzy muzykę. Pani Barbarze Drwal, nauczycielce muzyki, należą się podziękowania za otoczenie opieką tych młodych twórców na początku ich przygody z muzyką – dodaje Jolanta Tańska.

Koncert odbędzie się w Domu Kultury „Janowo” w Rumi 7 grudnia 2012r o godz. 18.00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.