fot. mat. prasowe

Dwukondygnacyjne, ocieplone, czteropokojowe, z indywidualnym wejściem do każdego z pomieszczeń, utworzone z pełnym poszanowaniem indywidualnej kociej natury. Miasto Gdańsk zakupiło 85 domków dla kotów, wykonanych na zlecenie. Łącznie jest ich już ponad 700, co oznacza, że ok. 3000 gdańskich kotów znalazło dach nad głową.

Miasto Gdańsk od 2006 roku oferuje kotom domy – własny kąt na wyłączność  (1 pomieszczenie dla 1 kota) i odrębne wejście do każdego z pomieszczeń. Projekt kociego domu jest owocem konsultacji miasta z miłośnikami i znawcami kociej natury oraz Powiatowego Inspektora Weterynarii. Kocie schronienia przekazywane są spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym, które lokują je w sąsiedztwie swoich domów. A gdańszczan chętnych do niesienia pomocy nie brakuje.

fot. mat. prasowe

– Domki, które do nas docierają na bieżąco przekazywane są mieszkańcom Gdańska, bo zamówienia na nie składane są z wyprzedzeniem – informuje Marcin Tryksza, koordynator akcji.

Warunkiem otrzymania kociego schronienia jest zgoda administratora terenu na jego umieszczenie. Wydział Środowiska planuje zakup kolejnych domków w przyszłym roku. Zainteresowani otrzymaniem kociego lokum w 2013 roku mogą zgłaszać się do Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Na zakup domków dla kotów w tym roku miasto wydało 28 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.