fot. Srebrną Odznakę „Za Zasługi dla Sportu” wręcza Renacie Urbanik-Siwiec Minister Joanna Mucha/klosin.pl

Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha była inicjatorem Kongres Sportu Powszechnego, który odbył  się 29 listopada w auli Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Tematem spotkania była aktywność fizyczna Polaków, a podczas kongresu przyznano odznaczenia. Jedno z nich  otrzymała trenerka rumskiego zespołu tańca.

fot. Srebrną Odznakę „Za Zasługi dla Sportu” wręcza Renacie Urbanik-Siwiec Minister Joanna Mucha/klosin.pl

Podczas Kongresu Sportu Powszechnego, który odbył się w Gdańsku, rozmawiano na temat kultury fizycznej Polaków. Pomimo działań jakie realizowane są w kraju i województwie pomorskim statystyki nie są zadowalające, bowiem liczba osób, które uprawiają sport ciągle jest zbyt niska. Minister Joanna Mucha doceniła jednak tych, którzy   zachęcają dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach ruchowych. Jedną z takich osób jest Renata Urbanik-Siwiec, trenerka i choreograf zespołów tanecznych Spinki z Rumi.

Za całokształt swojej pracy Joanna Mucha Minister Sportu i Turystyki, która uczestniczyła w czwartkowym Kongresie, wręczyła trenerce Spinek Srebrną Odznakę „Za Zasługi dla Sportu”. Renata Urbanik-Siwiec jest wielokrotną mistrzynią Polski, finalistką mistrzostw Europy i świata, autorką sukcesów Spinek na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach sportowych. Swoje umiejętności i wysoki poziom zaprezentowała podczas uroczystości formacja dziewczyn z zespołu. Wniosek o przyznanie odznaki trenerce rumskich Spinek złożyła poseł Krystyna Kłosin z Rumi.

Galeria

fot. klosin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.