Fot. AMW

Ciekawscy mogą  po raz pierwszy zwiedzić okręt podwodny typu Kobben. Tym razem stoi on jednak na lądzie na terenie Akademii Marynarki Wojennej. Piątek, 30 listopada to Dzień Otwartej Uczelni.

Fot. AMW

 

Kobben to okręt podwodny, jeden z czterech, jakie Polska otrzymała od Norwegii w 2002 r. W Niemczech w latach 60-tych XX w. wyprodukowano 15 takich okrętów. Większość to już eksponaty muzealne. Także jedna z polskich jednostek stanęła w ubiegłym roku przy Akademii Marynarki Wojennej. Teraz, po przystosowaniu służyć będzie głównie jako laboratorium oraz zespół symulatorów.

Fot. AMW

Ale to nie jedyna atrakcja Dnia Otwartej Uczelni, gdyż AMW pokaże swój warsztat pracy zapraszając między innymi do mostka nawigacyjnego, pracowni broni rakietowej i artylerii, czy też do jednej z najnowocześniejszych bibliotek na Pomorzu.

Dzień Otwartej Uczelni to okazja, aby zobaczyć Akademię Marynarki Wojennej od kuchni. Wszystkim, którzy odwiedzą AMW udostępnione zostaną specjalistyczne gabinety dydaktyczne, w tym przede wszystkim nowoczesne symulatory. W tym dniu, goście będą mogli wejść do okrętu podwodnego typu Kobben i przekonać się jakie wyzwania niesie służba na okrętach. Natomiast na trenażerze strzeleckim „Śnieżnik”, jednym z najnowocześniejszych w Polsce, czeka na chętnych nauka strzelania oraz zapoznanie z różnymi rodzajami broni.

Fot. AMW

Akademia Marynarki Wojennej to uczelnia wojskowo-cywilna. Kształci przyszłe kadry Marynarki Wojennej, studentów cywilnych, także kadry na potrzeby gospodarki morskiej. W jej ofercie można znaleźć 2 kierunki studiów wojskowych (nawigacja oraz mechanika i budowa maszyn) oraz 11 kierunków studiów cywilnych (nawigacja, mechanika i budowa maszyn, oceanotechnika, informatyka, mechatronika, automatyka i robotyka, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, pedagogika, stosunki międzynarodowe i historia). Można również rozwijać i doskonalić swoje umiejętności na 14 kierunkach studiów podyplomowych. Rocznie uczelnia kształci około 8000 osób. W tym roku Akademia Marynarki Wojennej obchodzi swoje 90 urodziny. Jest spadkobierczynią Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej, która powstała 1 października 1922 roku w Toruniu. Od tego momentu uczelnia nieprzerwanie kształci swoich studentów.

30 listopada 2012 r., w godz. 9.00-14.00, Akademia zaprasza już do Gdyni, do swojej siedziby (ul. Śmidowicza 67), na Dzień Otwartej Uczelni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.