www.wikipedia.pl

Cztery miasta na Pomorzu odwiedzi Atomowy Autobus. Pierwsze spotkanie dotyczące budowy elektrowni jądrowej odbędzie się 1 grudnia w Gdańsku. Wszyscy chętni będą mogli porozmawiać z ekspertami, posiadającymi ogromną wiedzę na temat energii atomowej.

www.wikipedia.pl

Spotkanie odbędzie się w Gdańskim Parku Naukowo- Technologicznym. Do obejrzenia będzie makieta elektrowni jądrowej. Przy stoiskach edukacyjnych goście będą mogli zgłębić swoją wiedzę o energii atomowej. Zorganizowano tam również kawiarenki energetyczne, w których przy kawie będzie można podyskutować na ważne tematy.

W naszym województwie nie ma dużych mocy wytwórczych. Większość energii jest sprowadzana z południa Polski. Dlatego celem wybudowania elektrowni jądrowej na Pomorzu jest zrównoważenie tej pustyni energetycznej w naszym regionie.

Poza Gdańskiem, Atomowy Autobus odwiedzi także Puck (3 grudnia), Choczewo (3 grudnia) oraz Wejherowo (4 grudnia).

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, że pieniądz / kapitał ponownie wygrywa z razsądkiem. Nasze dzieci i wnuki nasze, od których to, tę ziemię tylko dzierżawimy, będa płacić rachunek za nasz prąd. Inne, alternatywne możliwości są też możliwe, jednak wybiera się krótkowzroczny profit. To potwierdza, że pieniądz a nie rozsądek rządzi jeszcze dzisiejszym światem. Przesylam pozdrowienia do Fukushimy i Czernobilu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.