Fot. GK

W województwie Pomorskim w kilku powiatach  wyłączono dziś analogowy sygnał telewizji naziemnej. Od tej pory do naszych telewizorów dociera tylko sygnał cyfrowy.

Fot. GK

Miesiąc temu wyłączono sygnał analogowy w województwie lubuskim.  Dziś o świcie wyłączono go w naszym województwie – w powiatach gdańskim, puckim, wejherowskim, kartuskim, kościerskim, starogardzkim i malborskim. O godz. 5 rano przełączono sygnał  w nadajniku w Chwaszczynie. Oznacza to, że od tej pory odbieramy naziemną cyfrową telewizję. Operację tę przeprowadzono dziś także w kilku innych województwach: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i dolnośląskim. Symbolicznie przełączono systemy w siedzibie TVP Gdańsk, gdzie gościł minister cyfryzacji Michał Boni.

Fot. GK

Urząd Wojewódzki nie otrzymał do tej pory informacji o kłopotach z odbiorem telewizji cyfrowej. Problemy mogą mieć osoby, które nie kupiły wcześniej dekoderów przystosowujących ich telewizor do odbioru telewizji cyfrowej, a odbierają sygnał przez zwykłą antenę. Dostawcy telewizji kablowych i satelitarnych mieli oczywiście wcześniej także sygnał cyfrowy.   UPC informuje swych odbiorców, że cyfrowe dekodery  dopiero sukcesywnie będzie dostarczał, zaś nadal równolegle dosyłać będzie sygnał cyfrowy i analogowy. Oznacza to, że telewizory starszego typu i bez dekodera nadal pozwolą na oglądanie programu z kablówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.