fot. Pas zieleni przy zjeździe z obwodnicy w Gdyni Chyloni/GK

Od kilku tygodni trwają prace związane z zazielenianiem pasa naprzeciw marketu Tesco. Z pewnością będzie to miłe zaskoczenie dla przyszłorocznych turystów odwiedzających Półwysep Helski. Stojąc w korku będą mieli co podziwiać.

fot. Pas zieleni przy zjeździe z obwodnicy w Gdyni Chyloni/GK

Jeszcze parę tygodni temu zjeżdżając z Obwodnicy Trójmiejskiej w Gdyni oczom naszym ukazywało się skupisko bloków z wielkiej płyty. Od niedawna pas zieleni nabiera innego wymiaru. Miasto Gdynia zadbało o ten teren. – Teren opracowania obejmuje szeroki pas rozdziału jezdni o ciekawej ekspozycji w związku z powyższym zaprojektowano roślinność drzewiastą, trawy ozdobne podsadzone bylinami oraz rośliny cebulowe – informuje Joanna Grajter rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gdyni. Nowy, efektowny widok w miejscu gdzie stoją szare bloki i przejeżdżają często samochody ciężarowe, będzie miłą odmianą zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

– W związku z dużym natężeniem i uciążliwością ruchu kołowego w tym rejonie Miasta zaistniała uzasadniona konieczność zagospodarowania fragmentu pasa międzyjezdniowego jednego z głównych ciągów komunikacyjnych Trójmiasta, jakim jest Obwodnica Trójmiejska, użytkowana zarówno przez mieszkańców jak i turystów zmierzających na Półwysep Helski – tłumaczy rzecznik prasowy UM Gdyni. Posadzona roślinność – podniesie walory estetyczne i krajobrazowe przedmiotowego terenu, pozytywnie wpływając na jego użytkowników – dodaje Grajter.

Prace prowadzone w obrębie pasa międzyjezdniowego Obwodnicy Trójmiejskiej na wysokości marketu Tesco realizowane są na zlecenie Gminy Miasta Gdyni i prowadzone pod nadzorem Biura Ogrodnika Miasta w oparciu o wcześniej przygotowany projekt nasadzeń roślinnych. Stanowi on kontynuację projektu nasadzeń zrealizowanych w roku ubiegłym w obrębie ronda przy wjeździe na Obwodnicę od ul Morskiej.

Prace mają zakończyć się z końcem listopada a koszt nasadzeń wraz z trzyletnią pielęgnacją wynosi 280 tysięcy złotych.

 Galeria

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.