fot. GK

Nagrodę główną 7. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni w wysokości 50 tys. zł przyznano Teatrowi Dramatycznemu  miasta stołecznego Warszawy im. Gustawa Holoubka i Teatrowi Łaźnia Nowa w Krakowie za spektakl „W imię Jakuba S.” Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki.   

fot. GK

Jury obradowało w składzie: Jacek Cieślak, Janusz Głowacki (przewodniczący), Jacek Kopciński, Jacek Sieradzki, Jacek Wakar. Jego członkowie stwierdzili, że – ważne  problemy współczesnych Polaków, takie jak: historyczna tożsamość, konflikt grup społecznych, pętla finansowa, w którą wpadają kredytobiorcy, nadzieje i kompleksy nowej klasy średniej, mogą stać się  tematem oryginalnie skonstruowanego, przewrotnego  i świetnie zagranego przedstawienia teatralnego.

7. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port odbył się w dniach  16-24 listopada 2012 w Teatrze Miejskim w Gdyni. Najlepsze sztuki zgłoszone do konkursu czytane były na małej scenie Teatru Miejskiego, a po każdym z czytań odbywały się rozmowy z autorami sztuk i reżyserami.

Motywem przewodnim Festiwalu była twór­czo­ść Ja­nu­sza Gło­wac­kie­go. Głowackiemu poświęcona była kinoretrospektywa w Muzeum Miasta Gdyni oraz 3 wystawy. Wystawa we foyer Teatru Miejskiego oraz w Galerii Ratusz – I piętro Urzędu Miasta Gdyni – można zobaczyć do 30 listopada 2012.

Wernisaż wystawy „Głowacki na scenie i ekranie” w ramach festiwalu R@port w Gdyni

[youtube_sc url=”http://youtu.be/dknJ8IFvPz0″]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.