fot. Wilno Heritage Society

W najbliższą sobotę o godz. 15.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbędzie się gala wręczenia Medali Stolema. Klub Studencki Pomorania już po raz 42 wyłonił laureatów tej nagrody. W tym roku zostali nimi David Shulist z Kanady oraz Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach.

Fot. Wilno Heritage Society / David Shulist w czasie wizyty premiera RP w Kanadzie.

– To jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych w środowisku kaszubskim. Często odznaczenie to nazywa się „kaszubskim oskarem”. Przyznawane jest nie tylko pojedynczym osobom, ale również instytucjom, organizacjom, zespołom itp. – informuje Marika Jelińska Wiceprezes Klubu Studenckiego Pomorania.

Wyróżnienie przyznawane jest od 1967 r. Jedynym wyjątkiem, kiedy nie wręczono medali był rok 1981. W edycji 2011 medal otrzymali Danuta Stenka oraz prof. Andrzej Gąsiorowski.

Gala wręczenia tegorocznych Medali odbędzie się 24 listopada o godz. 15.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku przy ulicy Korzennej 33/35. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, a zwłaszcza tych, którym temat Kaszub i Pomorza jest szczególnie bliski.

Patronat na galą objęła Gazeta Kaszubska.

Czytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.