fot. zakrętka butelki PET,projektantki Beata Łupińska, Kamila Brzezińśka/gdynia.pl

Przedmioty codziennego użytku wbrew pozorom nie zawsze są przystosowane dla wszystkich. Podczas wystawy na I urodziny Centrum Designu Gdynia projektanci zaproponują rozwiązania stworzone z myślą o wszystkich użytkownikach – bez względu na wiek i sprawność psychofizyczną.

fot. zakrętka butelki PET,projektantki Beata Łupińska, Kamila Brzezińśka/mat. prasowe

23 listopada br. odbędą się pierwsze urodziny Centrum Designu Gdynia, połączone z wernisażem wystawy RZECZY sprawne pod kuratorstwem prof. Marka Adamczewskiego. Wystawa pokazuje przedmioty codziennego użytku, takie jak zegarek, talerz, rower czy krzesło, które na pierwszy rzut oka wyglądają zwyczajnie. Posiadają jednak ważne cechy, które sprawiają, że użytkowanie ich przez osoby starsze i z dysfunkcjami jest łatwe i pozwala im normalnie funkcjonować. Wszystkie przedmioty zaprojektowano zgodnie z zasadami design for all, czyli projektowania uniwersalnego.

fot. nosidło, projektant Przemysław Kamiński/mat. prasowe

Według tej filozofii, przedmioty powinny być projektowane w taki sposób, aby mógłby być używane przez osoby o zróżnicowanych potrzebach w możliwie szerokim zakresie, bez potrzeby adaptacji. To produkty, które zostały zaprojektowane dla prawdziwych ludzi a nie statystycznych odbiorców. – informują organizatorzy. Wystawie towarzyszyć będzie bogaty program wykładów i warsztatów.

fot. szafka Mobile, projektant Michał Kracik/materiały prasowe

Wystawa organizowana jest przez Centrum Designu Gdynia w Galerii Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy Alei Zwycięstwa 96/98 w Gdyni. Otwarta będzie od 24 listopada br. do 25 stycznia 2013 roku codziennie w godzinach 10-18.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.