fot. Le Figaro

Według kalendarza majów 21 grudnia ma nastąpić koniec świata. Legenda głosi, że przetrwać go można na szczycie Pic de Bugarach, leżącym w Pirenejach w południowej Francji. Właśnie ten szczyt lokalne władze postanowiły zamknąć na czas „końca świata” .

Fot. Le Figaro

Nagłośnienie w mediach końca świata spowodowało, że lokalne władze małej wioski w południowej Francji podjęły decyzję o zamknięciu szczytu Pic de Bugarach, który według wierzących w nadchodzący kres świata ma ich przed nim obronić. Wzniesienie ma być zamknięte na trzy dni przed 21 grudnia i trzy dni po tej dacie, aby uniknąć ewentualnego napływu „chcących przetrwać” – informuje TravelFan. – Spodziewamy się co prawda osób, które wierzą w ten koniec świata, ale nie w takiej liczbie, jak ciekawskich, a zwłaszcza dziennikarzy – uzasadniał decyzję prefekt Eric Freysselinard.

Dostępu do liczącej 200 mieszkańców wioski leżącej u podnóża góry pilnować będą policjanci i strażacy. Eric Freysselinard zapewnił, że jak na razie nie natknięto się w sieci na wezwania np. do zbiorowego samobójstwa w tym miejscu, ale przyznał, że miejscowe władze stoją w obliczu bezprecedensowego wyzwania spowodowanego „fenomenem informacyjnym, wytworzonym wokół pogłosek o końcu świata”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.