fot. Gmina Gniewino

Podczas wspólnej sesji nadzwyczajnej Rad Gmin Choczewo, Gniewino i Krokowa, wójtowie tych trzech gmin podpisali porozumienie pn. „Pakt na rzecz zatrudnienia i rozwoju”. Gminy chcą m.in. współdziałać w przypadku rozmów z PGE czy PGNiG.

fot. Gmina Gniewino

Trzy Gminy: Choczewo, Gniewino i Krokowa zawarły porozumienie. Razem chcą działać na rzecz mieszkańców i rozwoju miejscowości, w których łącznie mieszka ponad 20 tys. osób. – Pakt ma na celu wspieranie lokalnego rynku pracy oraz dynamizowanie rozwoju gospodarczego na obszarze trzech współpracujących gmin. – informują urzędnicy Gminy Choczewo. Podczas sesji nadzwyczajnej swoje argumenty za podpisaniem porozumienia wygłosili wójtowie Wiesław Gębka, Wójt Gminy Choczewo i Zbigniew Walczak, Wójt Gminy Gniewino – W sumie nasze trzy gminy liczą ponad 20 tys. mieszkańców, a to już jest społeczność, z którą trzeba się liczyć. Przed nami stoją trudne wyzwania związane miedzy innymi z energetyką.

Inaczej będą rozmawiały z trzema wspólnie działającymi gminami, niż z każdą z osobna, takie spółki jak Polska Grupa Energetyczna czy też Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które inwestują na naszym terenie w poszukiwania ropy i gazu łupkowego. Radnych trzech gmin przekonywał również Wójt Gminy Krokowa, Henryk Doering – Mamy już pozytywne efekty współdziałania gmin Gniewino i Krokowa. Widać to choćby na przykładzie porozumienia w sprawie utworzenia strefy turystycznej „Żarnowiec”. Pomysł spodobał się radnym gmin Gniewino i Krokowa, którzy jednogłośnie opowiedzieli się za zawarciem porozumienia. Natomiast nie wszystkich radnych gminy Choczewo argumenty przekonały, zagłosowali niejednogłośnie, 6 radnych wstrzymujących się, a jeden był przeciwko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.