fot. Lekcje europejskie w powiecie wejherowskim/mat. prasowe

Wiedzę na temat Unii Europejskiej przekazują w mediach, na spotkaniach, szkoleniach, a także w szkołach. Dzieci dowiadują się rzeczy istotnych w ciekawy dla nich sposób. W województwie pomorskim konsultanci ds. funduszy europejskich wyręczają nauczycieli organizując lekcje europejskie.

fot. Lekcje europejskie w powiecie wejherowskim/mat. prasowe

Zajęcia w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich prowadzą konsultanci punktów informacyjnych. – Lekcje są okazją do przekazania uczniom istotnych informacji na temat Unii Europejskiej oraz Funduszy Europejskich w Polsce, w latach 2007 – 2013  – informuje Aleksandra Piotrowska z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wejherowie.

W powiecie wejherowskim zajęcia prowadzą konsultanci z Punktu Informacyjnego z Wejherowie. – Lekcje europejskie składają się z dwóch części. Pierwsza część polega na przeprowadzeniu przez konsultanta wykładu z elementami kolorowej prezentacji i ma za zadanie przekazać dzieciom podstawowe pojęcia z zakresu Unii Europejskiej. Druga część lekcji ma na celu utrwalenie wcześniej przekazanej wiedzy poprzez interaktywne zabawy, np. konkursy, quizy – informuje Piotrowska.

fot. materiały biurowe

W powiecie wejherowskim zajęcia odbyły się już w czterech szkołach. Dzieci nie nudziły się podczas lekcji, a często aktywnie w nich uczestniczyły. – Dotychczas lekcje przeprowadziliśmy w Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie, w Szkole Podstawowej w Redzie, w Szkole Podstawowej w Linii oraz w Szkole Podstawowej w Kębłowie – dodaje Piotrowska. – Dzieci są zawsze zadowolone, zadają mnóstwo pytań, ale i o dziwo posiadają jak na swój wiek sporą wiedzę z danego tematu. Oczywiście rozdajemy również nagrody  na koniec lekcji.

Prowadzone zajęcia na temat Unii Europejskiej cieszą się dużym zainteresowaniem. – Do końca tego roku mamy już zajęte terminy, ale szkoły mogą dzwonić do naszego Punktu po Nowym Roku i umawiać się na kolejne – zachęca Aleksandra Piotrowska.

fot. materiały prasowe

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wejherowie zajmuje się przede wszystkim przekazywaniem informacji na temat funduszy Europejskich. Poza stacjonarnym biurem, bierze udział w akcji „mobilny punkt”. Konsultanci urzędują w urzędach gmin oraz miast  powiatu wejherowskiego udzielając bezpłatnych informacji. Ponadto wejherowski Punkt Informacji Funduszy Europejskich uczestniczy w różnych akcjach, jak: Targi Pracy, Dzień Przedsiębiorczości, Festyny itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.