www.fundacja-edukacja.org.pl

Gmina Wicko znalazła się wśród 61 wyróżnionych gmin i powiatów z całej Polski, którym przyznano prestiżowe certyfikaty w ramach projektu „Samorządowy Lider Edukacji”. 

www.fundacja-edukacja.org.pl

14 listopada w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się gala II edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”. Podczas uroczystości przedstawiciele władz samorządowych z całego kraju odebrali dokumenty potwierdzające pozytywny wynik procedury akredytacyjnej przeprowadzonej przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i Agencję PRC. W uroczystym finale projektu udział wzięło ponad 250 osób, w tym oprócz przedstawicieli wyróżnionych gmin i powiatów również reprezentanci świata nauki.

W ramach projektu komisja złożona z wybitnych przedstawicieli świata polskiej nauki, którzy specjalizują się w problematyce rozwoju systemu edukacji i promocji szkolnictwa, oceniała samorządy pod kątem jakości prowadzonej przez nie lokalnej polityki edukacyjnej.

Eksperci badali m.in. działania gmin i powiatów na rzecz rozwoju infrastruktury oświatowej, pozyskiwania środków zewnętrznych na szkolnictwo, podnoszenia jakości kształcenia, prowadzenia edukacji zgodnej z potrzebami rynku i lokalnych społeczności oraz wspierania innowacyjnych metod pracy z uczniem. Gminy i powiaty biorące udział w projekcie, oceniane były za okres minionych trzech lat.

Recenzenci oceniali gminy i powiaty na podstawie informacji przekazanych przez samorządy, oraz w oparciu o wizyty audytorskie odbywające się w gminach czy dane ze źródeł zewnętrznych, np. dane dotyczące wyników egzaminów w szkołach, dla których samorząd jest organem prowadzącym.

Projekt „Samorządowy Lider Edukacji” ma na celu promocję samorządów posiadających szczególne osiągnięcia w sferze rozwoju szkolnictwa oraz służy podnoszeniu jakości lokalnej polityki edukacyjnej. Dzięki opinii komisji akredytacyjnej samorząd może uzyskać cenną informację na temat jakości prowadzonych przez niego działań na rzecz edukacji jak również błędów, które w tych działaniach popełniają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.