fot. www.gdynia.pl

Morskie boje, ekokamyki i peryskopy – w takich właśnie formach zaprojektowane zostały kosze na śmieci, które mają stanąć na gdyńskiej plaży. Na konkurs Gdynia City Transformers wpłynęło łącznie 26 prac.

Fot. Nagroda główna/ www.gdynia.pl

Uczestnicy konkursu organizowanego przez Centrum Designu Gdynia mieli zaprojektować kosz na śmieci, który stanie na gdyńskich plażach. Była to druga edycja konkursu Gdynia City Transformers. Kształt koszy miał nawiązywać do architektury i nadmorskiego charakteru Gdyni. 16 listopada 2012 jury pod przewodnictwem prof. Marka Adamczewskiego wybrało 3 projekty warte realizacji.

Łącznie wpłynęło 26 prac konkursowych, z których 18 przeszło do finału. – Poziom prac finalistów był bardzo wyrównany, dlatego też Jury konkursu postanowiło przyznać nagrodę główną oraz 2 wyróżnienia. W związku z tym organizatorzy konkursu zwiększyli pulę nagród do 4 000 zł – informują urzędnicy UM w Gdyni. – W tym roku jury było w prawdziwym kłopocie. Dość szybko wyłoniliśmy czołówkę – trzy projekty które u wszystkich jurorów uzyskały wysoką ocenę. Natomiast wybór spośród nich tego jednego, który będzie nagrodzony nie był łatwy. Szczęśliwie mogliśmy przyznać dodatkowe wyróżnienia. Świadczy to o wysokim poziomie prac wszystkich 18-stu finalistów. Jestem przekonany że warto zrealizować więcej niż jeden projekt – mówi prof. Marek Adamczewski, Przewodniczący Jury konkursu.

 Nagrodę główną zdobył Michał Zrzelski za pojemniki nawiązujące formą do historycznych elementów wyposażenia statków pamiętających początki gdyńskiego portu. Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Prusakowski – za śmietniki ekokamyki oraz zespół w składzie Wiktor Kurc i Aleksandra Mierzwa – za kosze w kształcie boi.

Celem konkursu Gdynia City Transformers jest podnoszenie jakości wizualnej oraz estetycznej przestrzeni miejskiej w Gdyni. W ramach pierwszej edycji konkursu, którego tematem było zaprojektowanie obudowy na skrzynkę energetyczną, przy ul. Świętojańskiej stanęły osłony w formie stolików z krzesełkami. Nowe meble miejskie o prostej i funkcjonalnej formie, wpisały się w charakter śródmieścia Gdyni.

Galeria

fot. gdynia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.