Festiwal w przyszłym roku rozpocznie się 3 lipca i potrwa do 6 lipca. Miejsce pozostaje bez zmian, czyli lotnisko Gdynia-Kosakowo. Potwierdzony został występ pierwszej gwiazdy – to Blur,  jeden z najpopularniejszych obecnie brytyjskich zespołów.

fot. Blur/facebook

Od ostatniego Openera minęły cztery miesiące, a organizatorzy myślą już o kolejnym. Od dziś znany jest pierwszy wykonawca. – Bardzo lubię ten moment – pierwszy headliner, pierwsze  ogłoszenia,   bo przenosi on nas już w kolejny festiwalowy rok Tym bardziej, kiedy pierwszy ogłaszany wykonawca spełnia oczekiwania i marzenia wielu fanów festiwalu. Panie, Panowie pierwszym headlinerem Heineken Open’er 2013 jest zespół BLUR – mówi Mikołaj Ziółkowski z Alter Art.

– Ich występy live, choć w ostatnich latach niezwykle rzadkie, zawsze zbierają najlepsze recenzje, zarówno wśród fanów muzyki jak i dziennikarzy, a ugruntowana pozycja w ścisłej czołówce światowych gwiazd alternatywnego rocka pozwala im budzić ciągłe zainteresowanie mimo braku nowego albumu. Z siedmioma płytami w dyskografii i kilkunastoma przebojami na koncie mają wystarczającą ilość materiału by zagrać na Open’erze historyczny koncert.  Pomimo, iż znany dopiero jest jeden zespół, a impreza trwać będzie cztery dni,  ruszyła już sprzedaż biletów. Można je kupić w specjalnych, promocyjnych cenach.

Blur to brytyjski zespół muzyczny tworzący muzykę gatunków brit pop, indie rock i rock alternatywny. Założony został w Colchester w 1989 roku przez Damona Albarna (rola w zespole: wokalista, gitarzysta, klawiszowiec), Grahama Coxona (gitarzysta), Alexa Jamesa (basista) i Dave’a Rowntree (perkusista). Działalność grupy uległa zawieszeniu w roku 2003 z powodu zaangażowania się Albarna w inne projekty – między innymi zespół Gorillaz. Reaktywacja nastąpiła w 2009, kiedy zespół rozpoczął występy na festiwalach w Wielkiej Brytanii. W reaktywowanym składzie występują wszyscy czterej oryginalni członkowie zespołu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.