KPP Lębork

Na Pomorzu Środkowym jest coraz mniej kłusowników łowiących trocie i łososie. To zasługa policji i Straży Rybackiej z Lęborka, które w okresie ochronnym skutecznie patrolują nasze rzeki. Ich działania pokaże wkrótce telewizja TVN Turbo w programie „Jak to jest złowione”.

KPP Lębork

Do końca grudnia trwać będzie  akcja „Troć 2012”. Wspólne patrole Policji i Społecznej Straży Rybackiej pilnują w dzień i w nocy, terenów przyległych do rzek i jezior w związku z okresem ochronnym troci wędrownej i łososia. Patrole sprawdzają tarliska i ścigają kłusowników, który łowią ryby zmierzające w górę rzek na tarło.  Patrole policji i straży rybackiej co kilka dni znajdują zastawione siatki i zniszczone przez kłusowników tarliska. Dzięki tegorocznym wspólnym działaniom i zwiększeniu liczebności patroli kłusowników jest coraz mniej.

Skuteczność tej walki dostrzegli reporterzy redakcji TVN Turbo. Ekipa filmowa przygotowała materiał z udziałem Olina Gutowakiego, prowadzącego program „Jak to jest złowione”. Audycja ma się ukazać w połowie grudnia.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.