Fot. GK

Wojewoda pomorski wezwał radę gminy Słupsk, by wygasiła mandat wójta gminy Słupsk.  Mariusz Chmiel został skazany prawomocnym wyrokiem za jazdę pod wpływem alkoholu. Jednak radni nie odwołali go ze stanowiska.

Mimo skazującego wyroku za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, wójt gminy Słupsk nie stracił stanowiska. Podczas sesji Rady Gminy samorządowcy nie zgodzili się na pozbawienie Mariusza Chmiela mandatu.

Fot. GK

Za jazdę po pijanemu w lutym tego roku słupski wójt został skazany na 6 tys. zł grzywny, rok zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 2 tys. zł nawiązki na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Wyrok uprawomocnił się 3 października.Według obowiązującej na początku kadencji ordynacji wyborczej, Mariusz Chmiel powinien w tym wypadku stracić mandat. Ale w myśl obowiązującego od 2011 roku przepisu, tylko samorządowiec skazany na karę bezwzględnego więzienia traci stanowisko.

Fot. M.Chmiel/Facebook

Radni mieli wątpliwości, jakimi przepisami kierować się, więc decyzję zostawili wojewodzie Ryszardowi Stachurskiemu. Wojewoda podpisał właśnie wezwanie, w którym zobowiązuje radnych do wygaszenia mandatu Mariusza Chmiela w ciągu 30 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.