fot. GDDKiA stan dróg na 13 listopada 2012

Z Gdańska do Łodzi pojedziemy w przyszłym roku. Już teraz otwarty został prawie 85-kilometrowy odcinek A1 z Kowal do Łodzi. W listopadzie otwarte zostaną oferty w przetargu na dokończenie prac między Toruniem a Kowalem, tak by wiosną 2013 roku po podpisaniu umowy rozpoczęły się prace budowlane.

fot. GDDKiA stan dróg na 13 listopada 2012

Prawie 85-kilometrowy odcinek A1 z Łodzi do Kowala pozwoli kierowcom pokonać ten dystans w około 40 minut. Dotychczasowa podróż na tym odcinku zatłoczoną krajową „jedynką” trwała ponad dwukrotnie dłużej. To najdłuższy odcinek autostrady finansowany ze środków UE, oddany przez GDDKiA. – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dzięki nowej trasie skróci się czas przejazdu między Łodzią a Włocławkiem, tym samym przyśpieszy czas podróży z centrum kraju na wybrzeże. A1 Łódź-Kowal to istotny fragment autostradowego połączenia krajowego na osi północ–południe łączącego Gdańsk, Toruń, Łódź i Katowice.

Na całym odcinku powstało 113 większych obiektów inżynierskich, do dyspozycji kierowców przygotowano 8 miejsc obsługi podróżnych. Wartość prac budowlanych dla całego odcinka to ponad 2,4 miliarda złotych. Budowa współfinansowana była ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.