KPP Lębork

Prowadzone w poniedziałek, wspólnie ze Strażą Graniczną, działania „Alkohol i Narkotyki” lęborska policja ocenia pozytywnie. Zatrzymano tylko dwóch nietrzeźwych kierowców. Żadna z kontrolowanych osób nie była pod wpływem narkotyków.

KPP Lębork

Policjanci z lęborskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Łeby, przez cały poniedziałek sprawdzali stan trzeźwości kierowców na drogach powiatu lęborskiego. Działania trwały od wczesnych godzin porannych do północy. Funkcjonariusze skontrolowali 76 pojazdów. Kierujący zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Na szczęście tylko dwóch nieodpowiedzialnych kierowców prowadziło pojazdy na podwójnym gazie. Żaden z kontrolowanych kierowców nie był pod wpływem działania środków odurzających. Niechlubnym rekordzistą okazał się 57 letni kierowca audi, mający w organizmie promil alkoholu.

Policjanci podczas akcji, poza sprawdzaniem czy kierowcy nie są pod wpływem alkoholu czy narkotyków, ujawnili dodatkowo szereg wykroczeń, za które 21 kierowców ukarano mandatami i odebrano 7 dowodów rejestracyjnych.

Każdy z kierowców będący pod wpływem alkoholu, który stwarzał realne zagrożenie dla życia innych uczestników ruchu, odpowie teraz przed sądem, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.