Fot. Policja w Lęborku

W związku z coraz niższymi temperaturami panującymi na zewnątrz i zbliżająca się zimą, policjanci apelują aby zgłaszać wszystkie osoby bezdomne wymagające pomocy, nocujące w śmietnikach, opuszczonych budynkach czy na klatkach schodowych.

Fot. Policja w Lęborku

– W związku z możliwym znacznym spadkiem temperatury powietrza, w szczególności z porze nocnej, jak również zbliżającym się nadejściem zimy, co niesie za sobą poważne zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, istotnym jest konieczność zwrócenia szczególnej uwagi na problemy osób narażanych na skutki niskich temperatur, tj. osoby bezdomnych, nieporadnych życiowo, czy incydentalnie znajdujących się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowi – czytamy w komunikacie lęborskiej policji.

Policjanci apelują do mieszkańców Lęborka i całego powiatu o zgłaszanie osób bezdomnych wymagających pomocy, nocujących w wiatach śmietnikowych, opuszczonych budynkach czy na klatkach schodowych. Każdy taki przypadek można zgłaszać na policję lub ośrodków pomocy w mieście lub gminie. Osoby bezdomne, często nadużywające alkohol, zasypiają na ławkach, przystankach i często ludzie przechodzą obok nich bez reakcji.

– Każdy taki przypadek najprościej jest zgłosić na policję lub do ośrodków pomocy w mieście lub gminie. Razem możemy zapobiec tragedii – apelują  policjanci.

Wiedza przekazana policji, straży miejskiej, gminnej lub ośrodkom pomocy, pomoże w ustaleniu miejsc pobytu takich osób oraz zapewnieniu im odpowiedniej pomocy doraźnej i długoterminowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.