Fot. tvn24.pl

Operator dźwigu zginął w porcie w Darłowie. Do wypadku doszło podczas rozładunku z ciężarówki stalowych konstrukcji służących do remontu nabrzeża. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Fot. tvn24.pl

Do wypadku doszło w poniedziałek przed południem  na budowie w darłowskim porcie (Darłówko). W tym  miejscu realizowana jest inwestycja pod nazwą Przedłużenie Nabrzeża Słupskiego.  Dźwig pracujący bez podpór przewrócił się i przygniótł 63-letniego mężczyznę.

– Ramię dźwigu zgniotło  znajdującego się w kabinie operatora ze Szczecina. Poniósł on śmierć na miejscu – poinformował dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie st. kpt. Paweł Faryno. Wiadomo, że dźwig rozładowywał ciężarówkę z ciężkim transportem stalowych rur. Prace odbywały się na zlecenie Urzędu Morskiego w Słupsku.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon, jednak ciało wciąż pozostawało w kabinie.  Do jego wydobycia potrzebny był bowiem specjalistyczny sprzęt. Do portu przybyła  także policja,  prokurator oraz cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy najpierw wypompowali z przewróconego dźwigu kilkadziesiąt litrów paliwa, potem rozpoczęli zabezpieczanie miejsca wypadku. – Na miejscu zdarzenia wstrzymano wszystkie prace budowlane – potwierdziła Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sławnie Iwona Ordak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.