fot. Policja

W poniedziałek 12 listopada pomorska drogówka przeprowadzi działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Każdy kierowca  zatrzymany do kontroli  zostanie przebadany na zawartość alkoholu lub środków odurzających.  

Fot. Policja

– Akcja ma na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda po spożyciu alkoholu bądź też pod wpływem substancji odurzających. Prawie każdy kierowca zdaje sobie sprawę że nawet zmęczenie może wpłynąć na zdolność panowania nad pojazdem, nie wszyscy jednak są świadomi, jak bardzo alkohol, silne leki lub narkotyki osłabiają czas reakcji – czytamy w oświadczeniu policji, która zapowiada poniedziałkową akcję w Pomorskiem.

Fot. Policja

Działania będą prowadzone na terenie całego województwa, a szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych.

Każdego roku w województwie pomorskim policjanci ruchu drogowego zatrzymują blisko 5 tysięcy nietrzeźwych kierujących. Konsekwencją jest nie tylko zatrzymanie prawa jazdy, ale także może to być utrata pracy (np. zawodowego kierowcy), a co za tym idzie pogorszenie sytuacji materialnej całej rodziny. – Jazda autem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a nietrzeźwy kierowca, który spowoduje wypadek, może spędzić w więzieniu nawet 12 lat – przestrzega policja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.