fot. sxc.hu

Ponad 100 ton ziemniaków, marchwi i cebuli  rozda najbiedniejszym mieszkańcom Pomorza słupska Caritas. Pomoc dotrze do najuboższych rodzin w ciągu najbliższych kilku dni.

fot. sxc.hu

To pierwsze kilkadziesiąt ton ziemniaków, które podarował najbiedniejszym słupszczanom anonimowy sponsor. W najbliższych dniach do najuboższych rodzin trafi także marchew i cebula. Warzyw z pewnością wystarczy dla wszystkich potrzebujących. Anonimowy darczyńca zobowiązał się bowiem do dostarczenia ponad stu ton warzyw. Ich dystrybucją zajęła się Caritas parafii Świętego Jacka i młodzi wolontariusze z kilku słupskich szkół. Aby zrobić zapasy ziemniaków marchwi i cebuli na zimę najubożsi mieszkańcy muszą jedynie przyjechać po warzywa.

– Z naszej pomocy korzystają rodziny wielodzietne, osoby samotne, w podeszłym wieku, ale także osoby z marginesu społecznego, które nie mają środków do życia. My nie odtrącamy nikogo – mówi Lidia Matuszewska z Caritas parafii Św. Jacka w Słupsku

Wiele osób, które odbiera warzywa przyznaje, że gdyby nie pomoc Caritas nie mieliby szans zrobić zapasów na zimę. – Mam 600 złotych emerytury. Gdy zrobię opłaty nie starcza mi nawet na skromne życie – tłumaczy Renata Urbanek, mieszkanka Słupska. Inna słupszczanka Anna Unis zapewnia, że pomoc jest dla niej niezwykle potrzebna. – Nie mam pracy i wychowuję samotnie dwójkę dzieci. Dzięki ziemniakom które dostałam mogę zrobić dzieciom na obiad chociażby frytki – dodaje.

Kryzys gospodarczy i wzrastające każdego miesiąca bezrobocie powodują, że z pomocy słupskiej Caritas korzysta coraz większa grupa najuboższych.

– Jest coraz większa bieda. Ludzie nie mają pracy, pieniędzy na jedzenie czy opłaty. W jeszcze trudniejszej sytuacji są ludzie z popegeerowskich wiosek. Często nie mają nawet pieniędzy na bilet, żeby dojechać do miasta skorzystać z naszej pomocy – mówi Lidia Matuszewska.

Ziemniaki, marchew i cebula  to nie jedyna pomoc oferowana przez Caritas. Do końca roku charytatywna instytucja przekaże najbiedniejszym słupszczanom jeszcze kilka ton żywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.